BLOG

Tímto článkem to začalo…

April 3, 2017

Jestli Tě vyděsila moje profilová fotka s nezakrytým špekem, tady je důvod: Dnes jsem četla článek o tom, jak se mraky holek trápí proto, že se sebou nejsou spokojené.

Porovnávají se s modelkami v časopisech, smutně projíždějí vyretušované fotky na Instagramu a věří tomu, že jsou ošklivé. A tak jsou nešťastné, necítí se ve své kůži dobře a myslí si, že musí být také ultra hubené, vysportované, s perfektními vlasy, nehty, a nedej bože kdyby se objevil pupínek! No, i já se v tom trochu poznávám (tento článek je rok starý, dnes už se teda vůbec nepoznávám :D) Ale když jsem se dočetla, co to s ženami dělá, řekla jsem si, A DOST!

Zahajuji proto nový projekt s názvem Za Normální Holky. Podporuji tím tak všechny holky, dívky, ženy, sestry, kamarádky, maminky… aby se nebáli ukázat se světu takové, jaké jsou. Každá jsme jiná, a právě proto jsme každá originální a něčím krásná.

Když se třeba zeptáte mé kamarádký Klárky, jak se má, většinou napíše, že je tlustá 😀 Když pak jednou za rok letím domů a potkáme se na našem oblíbeném sushi, nemůžu se na ní vynadívat, protože vidím krásné oči, zuby, vždy suprové vlasy a vááážně dobrý styl. Nevidím, jestli je tlustá. Není, a i kdyby byla, já ji mám přece ráda jako kamarádku a nikdy ji nebudu soudit za to, jak vypadá. Takže ve finále, jediná osoba která to řeší, je ona 🙂 A tak to máme všechny.

Nemusíte mít pořád samé drahé věci, abyste byly šťastné. Jako blogerka to vidím denodenně. Každá slavná světová internetová princezna nosí Gucci, fotí to, co se teď fotit má, lakují si nehty tou barvou, co teď letí, všechny mají umělé řasy, vlasy, prsa, nehty… bože co ještě se dá udělat umělé? Ve finále jsou pak všechny uplně stejné.

A tak razím přirozenost, krásné, zdravé, normální holky. Každá jsme jiná, každá máme svůj styl, nemusíme ho kopírovat! Máme rozdílné záliby a koníčky. Nemusíme všechny chodit do fitka, abychom si mohly udělat selfie v zrcadle a dostaly za to 500 milionů liků na sociálních sítích. Proč to děláme? Některé z nás to vážně baví, ale ruku na srdce, tak 50% to dělá jen proto, že chce získat nějakou publicitu, zájem lidí, dokázat si, že je krásná. To proto, že neví, že už krásná je a nemusí jí to nikdo dokazovat.

No a co Ty? Přece nechceš být jako každá jiná! Mám kamarádky co rády boxují, jiné pletou, hodně čtou, další čtení nesnášejí a radši vaří, další si neumí ani uvařit čaj, ale zato je skvělá v jazycích, a já třeba ráda pěstuju své bylinky. No a? Děláme to přece proto, že to máme rády. Opakuji, nemusíme být všechny stejné, umělé, pořád rádoby perfektní, štíhlé, vysoké, bohaté, úspěšné, zadané, zcestovalé… blablabla…. takže upřímně, jestli miluješ film Deník Bridgett Jonesové, jsi jedna z nás, normálních holek 😀

Prostě žijte, žijme! Žijme pro nás, pro naše vlastní já, kamarády, rodinu! Žijme zdravě, vesele a nebojme se vyjít ven v neznačkovém oblečení, v culíku a bez make-upu. Jen ať ten svět spěje zpět do doby, kdy byly ulice plné pohodových holek a príma kamarádek, co si nezávidí a nebojí být sami sebou:)

Zdar, Vaše oplácaná, pihovatá, pupínkatá Kristýna, která je s tím vlastně dost oukej :)))

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply