BLOG

My dear acne – #2 léčba pleti zvenku: GREEN PEELING

March 23, 2018

Konečně jsem jakž takž dostěhovala, a tak jsem tu s druhým článek ze série MY DEAR ACNE. Pokud jste nečetli ten první, odkaz JE ZDE.  Najdete tam všechny informace potřebné k tomu, abyste zjisitili, jestli má cenu číst dál a jestli jsou tyto články právě pro vás. Forem akné je totiž nespočet, je to běh na dlouhou trať a já tu popisuji svůj příběh a své metody, které nemusí pomoci každému. Možná se v tom ale najdete, všimnete si podobností, příčin a míst výskytu. Pak by to k něčemu být mohlo. 🙂

V tom pilotním článku se dozvíte o akné, které jsem dlouho řešila a stále řeším já, fotografie (nic moc k obědu, varuju rovnou) a způsoby, jakým se teď moje pleť konečně po více než 3 letech výrazně zahojila.

V rychlosti zopakuji, jaké způsoby jsem k léčbě zvolila já. Vzala jsem to komplexně, pomalu, ale důkladně.

ZVENKU: Očista hloubkovým bylinným peelingem. O tom budu psát právě dnes.

ZEVNITŘ: Bioresonance a tradiční čínská medicína. Nyní mám na zádech čip, který mi detoxikuje tělo, a zároveň piju bylinné čaje na míru a chodím na akupunkturu. Doporučuji si počkat na recenzi, než se vrhnete pod ruce někomu, kdo vám zapíchne jehlu do blány mezi prstama na nohou. Not kidding.

DUŠE: Psychoterapie. Ať se to zdá jakkoliv bláznivé, já 100% věřím, že většina našich zdravotních problémů je odrazem toho, co se děje v naší duši a to jsem se rozhodla uzdravit jako první. Kdo četl mou knihu BEZ FILTRU (odkaz zde), chápe to.

Tak jdeme na to.

Věděla jsem, že můj problém je hlavně uvnitř. Že se v mém těle děje něco, co způsobuje tvorbu hlubokých cyst a zánětů. Proto jsem se rozhodla pro další alternativní metody, ale o tom příště. Zvolila jsem i metodu očištění pleti zvenku, protože jsem věděla, že má kůže je poničená, hrbolkatá, taková pobledlá, neživá, smutná, hodně ucpaných pórů… a chtěla jsem ji prostě důkladně pročistit a oživit.

Peelingů je mnoho a slyšela jsem o variantě chemický peeling. Viděla jsem pak ale scénu ze Sexu ve městě, kdy Samantha přijde po tomto zákroku na party a vypadá jako by jí slezla kůže. 😀 Viděli jste to?  Scary scéna. 😀 Prošla jsem si pár recenzí a okamžitě to v sobě zamítla. Já chemii vůbec nemusím, a ještě v tak drastické formě. Pak mi ale jedna milá slečna Evina na Instagramu poradila tzv. Green Peeling, který vlastně funguje na stejném principu jako chemický, ale všechno jsou to bylinky, které se dostanou hluboko do několika vrstev kůže, kde záněty zahojí. Poslala mi své fotky před a po a slibovala, že jestli to nepomůže, tak mi to snad i zaplatí. 😀 Musela jsem se smát, že je tak přesvědčena výsledkem, a tak jsem se tedy na Green Peeling objednala. A abych na to nebyla sama, vzala jsem s sebou ještě kamarádku Vendulku Jirmannovou, která s pletí také zápasí. S ní brzy natočíme video, ale tady je alespoň její fotografie před a po nasazení Green Peelingu a také bioresonance (o tom příště), rozdíl během cca 6 týdnů.

Šly jsme do salonu Silhouette v centru Prahy, kde Green Peeling dělá paní Kovář. Místnost, kde se ošetření pleti provádí je malinká, čistá a moc hezky udělaná. Paní Kovář je naprosto zlatá, moc hodná a přátelská. Navíc velmi profesionální. Narovinu nám řeka, jak na tom naše pleť je (špatně :D) a co by doporučila. Já mám pleť silnější (to asi ty buclatý tváře 😀 ) a měla jsem méně otevřených zánětů, takže jsem byla hned objednaná na velký peeling, tzn. 10 minutový. Vendulka má pleť jemnější, citlivější a měla ji více podrážděnou od mrazů, takže paní Kovář navrhla zákrok jen 3 minutový.

Pokud o Green Peelingu chcete vědět víc, včetně CENÍKU a VIDEÍ, o čem tento biologický peeling je, klikněte zde. 

Níže Vám už ukážu fotky a popíšu svůj osobní zážitek. A bude to bolet…

Probíhá to následovně: uvelebíte se na křeslo, paní Kovář vám pleť očistí od makeupu a nečistot… obličej nahřeje horkým vlhkým ručníkem… no a pak pod lampou začne nípat. Ještě teď mám husinu, ale třeba velké záněty mi propichovla mini jehličkou, aby je vyčistila. Když je pleť čistá, jde se na peeling. Je to klasický peeling, takový nazelenalý krém s mini zrníčky bylinek. A pak to začne:

1-3 minuty: Je to příjemný, klasickej peeling, no stress. 

4. minuta: Začíná to bejt trochu citlivý. Nic náročnýho. 

5. minuta: Oukej, tady už se mi to přestává líbit.

6. minuta: Tak to nedám, začíná to fakt bolet!

7. minuta: Jak dlouho ještě? Začínám se potit a zhluboka dýchat.

8. minuta: At už to skončí! Mám pocit, že mi někdo šmirgl papírem přejíždí po xichtě! 

9. minuta: Bolestí se mi kroutí prsty na nohou. Zrychleně dýchám a paní Kovář říká, že už to bude. 

10 minuta: Nejdelší minuta mýho života. Bude porod taky tak bolet? Určitě mi slezla všechna kůže. Help! 

Hele, narovinu. Jsem cíťa. Vím to. Ale nebudu vám lhát.

Bolí to jako kráva!

Poté mi paní Kovář obličej zchladila maskou, nechala relaxovat (vydýchat to), pak vše setřela, namazala ošetřujícím bylinným krémem a bylo to.

Následující dva dny jsem se nemohla ani usmát. Celý obličej jsem cítila jako bych v něm měla miliardu malých jehliček. Když jsem se šálou dotkla obličeje, lítaly ze mě sprostý slova. Jedla jsem jako mimino. Každý večer a ráno jsem si obličej musela vyčistit speciální vodičkou a namazat BB krémem značky Dr. Schrammek, i v noci, aby se otevřená pleť ochránila před nečistotami. Na obličej se mi nesměla dostat voda. No a pak, den třetí po zákroku, se kůže začala brutálně stahovat. Když jsem si prstem do tváře udělala ďolík, zůstal tam. Byla jsem jako 250 letá paní.

A pak přišlo velké finále: začala jsem se loupat. Ale ne že vám třeba po dovolený sloupne kousek spálenýho čela. Začala jsem se loupat tak, že si ke mě v tramvaji nikdo nechtěl sednout. Skoro i můj pes se mě bál. A nesměla jsem se pleti ani dotknout. Myslela jsem, že se mi obličej prostě rozdrolí.

A den 5. po zákroku jsem šla na sundání kůže. Takže přišel další peeling, ale už jemný a nežný. Následovalo nějaké to nípání, který já teda z duše nesnáším, ale asi to musí bejt (jakože třeba nípání nosu?? Bože proč! To je taková bolest a těch slz!!). Nakonec se celá pleť ošetřila takovým divným ozonovým přístorejem, který má zacelit záněty, a to je jako bych do obličeje dostávala slabounké proudy elektřiny.

A výsledek? Po týdnu jsem měla asi tak o 300% lepší pleť. Nekecám.

Vláčnou, jemnou, všechny záněty se zahojily.

Pak jsem šla na tento peeling ještě jednou, pouze na 4 minutový a říkala jsem si, že budu v pohodě. Jenže PMS hit me hard, a jak je ženská celá taková přecitlivělá, zažívala jsem hrůzu už při dvou minutách, až jsem se nakonec rozbrečela. Ale ne, že by to taaak bolelo, ale protože v tom stavu jsem začala řvát, proooč zrovna já musím takhle trpět. Znáte to. Drama queen no. 😀

Takže suma sumárum:

Bolí to. Hodně. Ale pomáhá to. Ještě víc. Nevyřeší mi to důvod, proč se mi akné děje, na to ale budou jiné metody a články, nicméně to pleti neskutečně pomohlo zbavit se starých buněk, oživilo ji, no omládla jsem o 223 let, co si budem. Možná budu i nesmrtelná. Ne ale vážně.

Green Peeling i přes všechnu tu bolest 100% doporučuju.

Je to drahé, ale paní Kovář byla tak skvělá, že věděla, že pro někoho ten peeling fakt není, a umí odhadnout, co je pro člověka správné množství. Jestli bych tam šla znovu? Ano, i přes tu bolest, protože jsem takhle hezkou a zdravou pleť neměla přes 3 roky. A tady nějaké fotky ze samotné procedury:

S makeupem, těsně před procedurou

Během Green Peelingu

Po Green Peelingu

Po Green Peelingu, chladící masce a aplikaci BB creamu

Když jsem se začala loupat…

Do fáze, kdy jsem byla nejvíc sexy ever IN MY LIFE 😀

V den “sundání” staré pleti, to jsem byla děsně nadšená, jak budu krásná!

Jenže pod tou starou kůží jsou ty boláky a záněty. Takže zklamání největší 🙁

Ale dostala jsem hojivou bylinnou masku… (jako byla jsem nasraná, ne že ne)

A po 2 dnech se moje pleť uklidnila a naprosto vyčistila!!!

Výsledek po týdnu bez makeupu:

Pro porovnání s tím, co jsem měla před rokem.

Nuže… pokud máte zkušenosti s Green Peelingem, nebo nějaké otázky, prosím do komentu. Já osobně tam zajdu zase, třeba i kdyby jednou za půl roku na ten malý peeling, na takový ten refresh obličeje 🙂 Snad Vám to trochu pomůže nebo alespoň rozšíří obzory. Příští článek bude o bioresonanci a tradiční čínské medicíne, kam chodím, co se tam děje, kolik to stojí, jak to funguje a hlavně: jak mi to pomáhá nebo nepomáhá :))

 

Mějte se bááájo, Vaše Christie

You Might Also Like

6 Comments

 • Reply Julie Grbavčicová March 24, 2018 at 9:47 pm

  Proč jsi zavrhla chemický peeling? Je v něčem škodlivý?

  • Reply Kristyna Dolejsova April 7, 2018 at 10:38 am

   Upřímně proto, že je to prostě chemie. Vybíjet z těla chemii chemií mi přišlo moc krutý. 😀 A taky jsem slyšela názory holek, které se shodovali na tom, že vrstva kůže se ztenčuje jak se často narušuje, je o to cilivější a náchylnější k různým problémům. A vzhledem k tomu, že já pleť citlivou už mám… no, byla to spíš nějaká intuice. Ale jsou i lidé, co si to moc chválí, i když uznávají že bolest je obrovská.

 • Reply Z April 1, 2018 at 5:32 pm

  DD, chodím chemický peeling do ÚVN na oddělení Kosmetická péče. Není to žádná drastická chemie. Paní doktorka je velmi zkušená. Jedná se o ošetření ovocnou kyselinou ( u mě používá tu z cukrové třtiny). Vůbec mi nic nenípá! Pokud tam mám cystu, a je to k tomu, tak mi jí jen vyčistí pomocí jehličky ( druhý den už je “po ní” ). Ano pálí to ale dá se to vydržet. NENÍ to hrozné!!! Vidím, jak mi mizí ta ošklivá hrbolkatá a zjizvená vrchní vrstva. Rozšířené póry se mi zmenšují. Před i po používám dermokosmetiku doporučenou paní doktorkou. Lidi okolo mne si všimají a pleť mi chválí z čehož mám radost. Ano je to i psychikou. Taky s ní bojuji ale už se mi blýská na lepší časy, pěkně vidím, jak se to na pleti odráží, lepší!

  • Reply Kristyna Dolejsova April 7, 2018 at 10:38 am

   To zní dobře, děkuju za recenzi a zkušenost, podívám se na to také 🙂

 • Reply Jana April 2, 2018 at 8:59 am

  Ahojky,
  v první řadě děkuji za skvělý článek, mám za sebou první akupunkturu, 8 měsíců po vysazení HA je moje pleť jako rozkvetlá louka v rozpuku, brada, dekolt, prsa i první třetina zad je osypaná krupičkou, boláky se mi nejvíce tvoří na čelisti a bradě. Doktoři, kožní ani dermatologie samozřejmě příčinu problému ignorují. Mám za sebou výsledky z krve, kde mi přišli na zvýšenou hodnotu jaterních enzymů (myslím, že to může spolu souviset). Přešla jsem na přírodní kosmetiku, pleť ničím nezatěžuji, stravuji se zdravěji a stres nepociťuji. Bohužel zatím žádné zlepšení. Chtěla bych se Tě prosím zeptat jak často je nutné green peel podstoupit? Mám počítat, že mě první sezení vyjde na cca 5-6tis? A v druhé řadě mě zajímá čip, který máš na zádech, kde jsi na něm byla a jakým způsobem je zavedený.
  Děkuji moc za odpověď 😊

 • Reply Darina April 8, 2018 at 12:18 pm

  Ahoj Kristý,
  Děkuji Ti za super článek. Bohužel jsem stejný “případ”, akorát jsem nebyla tak silná, jako ty a po roce od vysazení HA, akné na obličeji (který sice bolí jako čert, ale to bych i přežila), mentruaci prakticky nepřetržitě, deprese, nálady a hlavně akné na zádech, díky kterýmu jsem si ani nemohla vzít podprsenku a opřít se o židli, aniž bych pak neměla trička o krve a ta bolest, fuj! Jsem to prostě vzdala a začala ji brát znovu 🙁 Chtěla bych ji vysadit i z důvodu, že stejně jednou přeci budu chtít mít děti a jinak to nepůjde, ale nevím.. skoro si říkám, jestli to není nad moje síly..

 • Leave a Reply